Aktualizace: Únik plynu na Borku. Plynojem je odstaven

TŘINEC Včera v noci z plynojemu na Borku začal unikat vysokopecní plyn a v Třinci se rozezněly varovné sirény. Nyní je již situace několik hodin pod kontrolou, občanům města nebezpečí nehrozí.

K úniku vysokopecního plynu z plynojemu na Borku došlo kolem 21.30 hod. Důvodem havárie byla technická závada, na únik plynu upozornily čidla a aktivoval se havarijní systém.

Na místo události bylo vysláno osm hasičských jednotek – z Třineckých železáren, z Třince, Frýdku-Místku, Českého Těšína, Ostravy-Zábřehu, a dobrovolné jednotky z Gutů, Bystřice a Frýdku.  Okolí plynojemu v okruhu dvou kilometrů bylo uzavřeno, zároveň byla zastavena doprava na železniční trati, Třinecké železárny preventivně odstavily vysoké pece a válcovny. Únik plynu byl zastaven okolo 22 hod.

– V průběhu zásahu nebyly v zóně ohrožení ani v dalších vytipovaných lokalitách naměřeny nebezpečné koncentrace plynu, lidem nehrozilo nebezpečí – sdělil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Po zastavení úniku zasahující hasiči prováděli ještě další hodinu monitoring ovzduší v oblasti, do průzkumu se zapojilo několik samostatných skupin s detektory. Signál sirén informující o ukončení chemické havárie zazněl krátce před půl jedenáctou.

Příčinu závady zjišťuje odborná firma.

Foto: HZS MSK

 

Komentáře