Albert Černý povídal a zpíval v MUZ-ICu

BYSTŘICE Včerejšího odpoledne v bystřickém MUZ-ICu si návštěvníci opravdu užili. Od 17 hod. bylo na programu Kytarové povídání s Albertem Černým. Ten nezklamal a dopřál účastníkům setkání pozitivní energií, humor a samozřejmě skvělé songy.

Úvodu se ujal za pořadatele Daniel Mlynek a pak si nečekaně vyžádal slovo starosta Bystřice Roman Wróbel, který jako bývalý Albertův učitel „nabonzoval“ na Alberta několik hodnocení z jeho školní docházky. Nečekejte nic bulvárního – žák Černý byl pilný a svědomitý.

Samotné vystoupení bylo úchvatné, výbuchy smíchu pak provázely Albertovy popisky z dětství a vzpomínky na první hudební krůčky kapely. Ležérní samozřejmost a energie sklízela u posluchačů ohlasy sympatie a podpory. Jako spanilá jízda se zdála jeho schopnost bravurně přecházet v jazykovém moři z češtiny do polštiny, po naszymu a samozřejmě do jeho oblíbené angličtiny. Když hrál a zpíval, byla to souhra obrazů a zvuků, z které tryskalo čiré štěstí. A tyto pozitivní vibrace si posluchači z tohoto „povidohraní“ odnesli.

Skupina Lake Malawi, jenž je letošním finalistou Eurovize, chystá na příští rok kromě několika nových songů opravdu velký koncert – v O2 Aréně – který se bude konat 6. listopadu 2020. Už zítra, tedy 12. října v 11 hod. v pořadu Lenoška Iva Šmoldase budou k slyšení jak rozhovor s kapelou, tak jejich písničky.

Komentáře