TŘINEC Se třemi mistrovskými tituly se vrátila třinecká výprava z Prahy, kde se konalo Mistrovství ČR v atletice juniorských a dorosteneckých kategorií.

Zlatou radost v české metropoli prožila výškařka Bára Sajdoková, která stejně jako o několik dnů dříve zdolala laťku ve výšce 181 cm. Zatímco na seniorském mistrovství republiky v Ostravě to stačilo na bronz, v Praze slavila prvenství – i díky tomu, že 181 cm, na rozdíl od své soupeřky, zvládla napoprvé.

O druhý titul se zasloužil trojskokan František Buba. Přestože jeho pokusy nebyly ideální, zaznamenal 14,90 a radoval se ze zlata mezi juniory.

Třetí šampionkou se stala dorostenka Karolína Sasynová v běhu na 1500 metrů. Úloha favoritky ji netížila, zvítězila stylem start-cíl v čase 4:32,92.

Klobouk dolů před všemi! Je úžasné mít kolem sebe tým, který se nefláká, táhne za jeden provaz a snaží se využít každou šanci na úspěch. Zažíváme úspěšné časy, které se možná zdají až samozřejmé. Každá republika – medaile, spousta umístění do desítky. Je to ale jen výsledek něčí práce. Práce trenérů a závodníků. A kdykoliv bude jakýkoliv úspěch, budu ho slavit, protože vím, že není samozřejmý,“ zářil spokojeností předseda třineckého atletického oddílu Stanislav Sajdok mladší.

 

Slibnými výkony mu udělali radost také další mladí atleti. A zde jsou jejich výkony a umístění:

4. místo:
Jakub Zawada (dorostenci, trojskok – 13.48)

5. místo:
Bára Sajdoková (dorostenky, trojskok – 11,86)

6. místa:
Agnieszka Kiedroń (juniorky, tyč – 2,85)
Tereza Marszalková (juniorky, 3000 m – 11:07,17)

9. místo:
Patrik Vašíček (junioři, výška – 185).

10. místo:
Agnieszka Kiedroń (juniorky, 60 m – 7,94)

11. místo:
Josef Jan Csikán (junioři, tyč – 3,68)

3. místo v rozběhu:
Filip Wojnar (junioři, 400 m – 50,21)

 

 

Komentáře