TŘINEC Jediným týmem SHL, kterému zůstal v rukou pomyslný Černý Petr, je nováček soutěže – HC Javorový. V dresu s javorovým listem na hrudi nastupovala i Karolina Teofil z Mostů u Jablunkova.

Jak jste se dostala k lednímu hokeji?
Přes taťku Romana, který také občas nastupuje za náš tým. Už jako malé dítě jsem s ním hrávala hokej na rybníce, asi jako každý hokejista z regionu. Bylo to u nás v Mostech, rybník se jmenuje Čambarňa.

Na kterém postu vám to nejvíce sedí?
Nejraději mám asi útok. Začínala jsem v brance, ale to díky florbalu. Hrála jsem ho ve škole, chodila jsem na polský gympl do Těšína.

Neměli byste s tátou nastupovat spíše v BAHL za Dynamo Mosty?
Jednou jsme proti nim hráli nějaký přátelák, nějaký HC rybník proti Dynamu, ale nakonec jsme se dostali k Javorovému. S tátou s nimi hrajeme od začátku, předtím jsme si chodili zahrát se známými, kamarády.

Jak se vyrovnáváte s tvrdostí mužského hokeje? Berou na vás protihráči ohled – třeba u hrazení?
Když si udělám culík, tak chlapi vědí, že je mezi nimi holka, ale jakmile mám jiný účes, hrají tvrdě.

Na dresu máte třicítku a jmenovku Teofil jr…
Třicátého jsem se narodila. A Teofil? Přece po tátovi, bez koncovky ová.

Prozradíte, kdo je vaším oblíbeným hokejistou?
V NHL fandím Coloradu, i když posledně nebyli v oslnivé formě. A vzor? Většinou by se řeklo: Malkin, Crosby, ale pro mě je to Joe Sakic z Colorada, byť už nehraje.

Do Třince na hokej chodíváte?
No, jasně! Ne však pravidelně, podle toho, jak mi to vychází. Studuji totiž v Olomouci na Univerzitě Palackého – obor všeobecná sestra, jsem ve druhém ročníku. Hokej je pro mě příjemným odreagováním.

Jistě se už těšíte na další sezonu. Jaké jsou vaše cíle?
První gól v lize se mi už vstřelit podařilo. Pokud jde o studium, ráda bych je zdárně dokončila a v pokud jde o hokej, moc bych si přála, abychom skončili lépe než vloni. Ať skončíme aspoň předposlední!

Komentáře