BYSTŘICE Starší, ale i nové věci mohli nakoupit návštěvníci tuto sobotu ve vestibulu Základní školy v Bytřici. Konal se tam tradiční Baby bazárek.

Převládalo oblečení, ale nechyběly ani hračky, obuv nebo knížky, vše za lidové ceny. Bylo z čeho vybírat. Kromě zánovních věcí, byly k dispozici i mini obchůdky s handmade výrobky –  od šitých medvídků, bižuterie, originálních čepic a aromaterapie, až po šité oblečení, handmade mýdla nebo tašky. Součástí byla i výstava alternativních obrazů.

Zatímco maminky v klidu nakupovaly, tatínkové hlídali své ratolesti u šálku čerstvé kávy a domácího cupcakes. Na bazárku byla možnost nakoupit nejen oblečení, ale i zdravé dobrůtky.

„Nejdřív se pořádně nasnídáme, pak vyrazíme na nákup, káva je skvělá a cupcaky se rozplývají na jazyku,“ smáli se manželé z Bystřice.

„Přípravy začínají od plánování termínu a roznášky plakátů, ale vrcholí v pátek, kdy se chystají stoly a mini kavárna. K večeru pak dorazí maminky s předem připravenými tabulkami a identifikačním číslem, pro snadnější orientaci u kasy. Vyberou si místo a nachystají své zboží k prodeji,“ přiblížila organizaci bazárku hlavní organizátorka Jadwiga Navrátil.

Výtěžek z bazárku včetně jednorázového poplatku, který platí maminky za prodej, jde vždy na charitativní účely, vždy putuje ke konkrétnímu dítěti. Podmínkou je, že musí být z Bystřice. Vzhledem k současné situaci ve světě výtěžek má pomoct dětem z Ukrajiny, které našly útočiště v Bystřici.

„Kromě peněz se vybralo i hodně oblečení, za to moc děkuji všem maminkám. To jsme věnovali Slezské Diakonii v Třinci, která také pomáhá uprchlíkům z Ukrajiny. Tento bazarek byl posledním, děti mi povyrostly, energie trochu ubylo, a tak je načase předat tu pomyslnou štafetu dál,“ řekla na závěr Jadwiga Navrátil.

Komentáře