Matka nutila nezletilou dceru k prostituci

ČESKÝ TĚŠÍN Krajští kriminalisté zabývající se závažnou mravnostní trestnou činností obvinili dvě ženy ze zvlášť závažného zločinu obchodování s lidmi a kuplířství. Jedna nutila dceru k prostituci, druhá nabízela sexuální služby za úplatu několika dalších žen.

Před pár lety, když dívce bylo kolem 16 let, měla dostat od své matky na výběr – buď si na živobytí vydělat sama a současně již nevidět více své sourozence nebo začít poskytovat sexuální služby za úplatu a „zůstat doma“. Dcera zvolila druhou variantu. Společně s další ženou, časem i samostatně, měla matka zrealizovat na internetu nabídku a po dobu zhruba dvou let jim dívka měla odvádět téměř veškerý zisk od klientů, které jí ženy do předem vytipovaných českotěšínských bytů domlouvaly. Mohlo se jednat o sto i více klientů měsíčně a tedy poměrně „slušný zisk“ – uvedla policejní mluvčí Soňa Štětinská.

Matka měla peníze používat pro svou potřebu, například na konání různých večírků nebo nákup alkoholu či drog. Dcera obdržela jen zlomek výdělku, ze kterého však měla údajně pořizovat potřebné věci pro sourozence. Matka měla navíc podávat dceři alkohol a drogy.

Co se týká druhé ženy, ta měla dále nejméně od roku 2005 po dobu zhruba šesti let inzerovat nabídku sexuálních služeb za úplatu také několika dalších (dospělých) žen. – Rovněž jejich klienti navštěvovali českotěšínský byt a žena tak měla mít zajištěn pravidelný příjem peněz. Celková finanční částka není dosud upřesněna, mohlo se jednat o více než milion korun. Každopádně dle zjištěných skutečností si měla „nezaměstnaná“ žena žít na vysoké úrovni, včetně opakovaných pobytů v zahraničí – upřesnila mluvčí.

Matka (středního věku) dívky a žena (přes 60 let) se měly tedy společně dopustit ziskuchtivého jednání s motivací bezpracného získání prostředků pro sebe na úkor osoby mladší 18 let. Matka měla navíc opakovaně podat dceři alkohol a opatřit psychotropní látku.

Krajští kriminalisté obvinili na základě zadokumentovaných skutečností obě ženy ze zvlášť závažného zločinu obchodování s lidmi a přečinu ohrožování výchovy dítěte. Matku dále z přečinů podávání alkoholu dítěti a nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Starší žena je trestně stíhána pro přečin kuplířství.

Trestní zákoník stanoví za uvedené jednání trest odnětí svobody v rozmezí od pěti do dvanácti let. Soud rozhodl o vzetí obou obviněných žen do vazby. Byla provedena také domovní prohlídka, při které kriminalisté u starší ženy zajistili kromě jiného (v přepočtu) několik desítek tisíc korun. Krajští kriminalisté ve vyšetřování i nadále pokračují – uzavřela popis případu Soňa Štětinská.

 

Komentáře