ČESKÝ TĚŠÍN Po několika letech BAHL opustilo Dynamo Mosty. Přesněji řečeno, změnilo název na HC Vendryně. „Tým zůstal vesměs stejný,“ upřesnil kapitán Ladislav Szmek.

Jste jedním ze dvou nováčků soutěže.
To je pravda, ale v podstatě jsme se jen přejmenovali, tým zůstal vesměs stejný, přibyli dva tři noví hráči.

Proč se z mužstva HC Dynamo Mosty stal tým HC Vendryně?
Dynamo skončilo asi proto, že dříve ho tvořili hráči především z Mostů. Mosteckých hokejistů postupně v kádru ubývalo. Přemýšleli jsme nad tím, že bychom změnili název a přestěhovali se jinam, kde by nás podpořili.

Proč zrovna Vendryně?
V mužstvu máme kluky z Vendryně, z Třince i z Nýdku. Z Vendryně je i náš manažer Tomáš Kantor. Dohodl se s místním starostou, že bychom reprezentovali Vendryni. Starosta souhlasil, obec Vendryně nám poskytla podporu.

Jaké jsou vaše ambice?
Vždycky ty nejvyšší! Chtěli bychom vyhrát ligu. Zatím jsme žádné větší úspěchy neměli. Dvakrát jsme se zúčastnili finálového dne, ale zápas o třetí místo jsme v obou případech prohráli.

Co říkáte na své dosavadní výsledky v letošní sezoně?
Letos nám to prozatím docela jde. Zpočátku jsme jednou vyhráli, pak zase prohráli, ale v poslední době se nám docela daří. Uvidíme, jak to bude pokračovat.

Myslíte si, že máte silnější tým než jste měli vloni?
Posílili jsme, vyměnili jsme jednoho registrovaného hráče za druhého. Tomáš Suszka odešel do Hrádku a přišel Marian Cienciala, bývalý rychlobruslař.

Je to na něm patrné?
O tom není sporu. Bruslí výborně a také sbírá body. Zatím je obrovským přínosem. Snad to vydrží jemu i ostatním.

Komentáře