ČESKÝ TĚŠÍN Hokejisté Hrádku přehráli včera Pantery z Cieszyna 6:3 a po vítězství 3:1 v sérii postoupili z předkola do čtvrtfinále play-off.

PANTERY CIESZYN – HC HRÁDEK 3:6

Obhájce titulu začal vlažně. Nájezd dvou Panterů na brankáře Wantuloka ještě přestál bez úhony, ale pak obránci špatně pokryli Chodaka a ten zacílil přesně – 1:0.

Hrádek potřeboval na obrat necelou minutu – před sirénou se po kombinaci prosadil M. Wantulok a na začátku prostřední periody se z nulového úhlu trefil Szlaur (1:2).

O pár minut později se švihem z otočky prosadil Goryl a posléze M. Pav Prošel obranou a zvýšil na 1:4.

Panterům se nepovedla přesilovka – J. Pav se dostal do úniku, brankář Cieszyna jeho střelu vyrazil, ale když pak útočník Hrádku našel přesně najíždějícího Szlaura, už kapituloval – 1:5.

V pokračující přesilovce se střelou zápěstím trefil Żarczyński a v další početní výhodě kapitán Chrapek ránou od modré snížil na dvoubrankový rozdíl.

Panteři vsadili všechno na jednu kartu a dvě minuty před koncem sáhli ke hře bez brankáře. Záměr jim nevyšel, M. Pav střelou do prázdné brány stvrdil postup Hrádku – 3:6.

Hokejisté Cieszyna mají po sezoně, Hrádek ve čtvrtfinále play-off čekají třinečtí Imperátoři. Čtvrtfinálové boje už vypukly, Nebory „B“ prohrály s Monsters 3:4 a Technici ze Stříteže podlehli Buldokům z Hradiště 3:8.

Branky a nahrávky: 5. M. Chodak (J.  Żarczyński), 32. J.  Żarczyński (J. Chrapek), 38. J. Chrapek (R. Marek) – 15. M. Wantulok (P. Cieslar), 16. M. Szlaur (J. Pav), 22. M. Goryl (M. Drapa, H. Bocek), 29. M. Pav (M. Wantulok), 31. M. Szlaur (J. Pav), 44. M. Pav (S. Walach). Třetiny: 1:1, 0:3, 2:2. Konečný stav série: 1:3.

PANTERY: K. Dzięgiel, D. Gogol, M. Wałęga, J. Staněk, R. Pukowiec, J. Chrapek, T. Lipka, M. Szczecina, S. Miłoś, M. Krzak, R. Marek, K. Staniek, J. Holeksa, J. Żarczyński, K. Bryniarski, M. Chodak.

HRÁDEK: E. Wantulok, J. Sztefka, M. Pav, H. Bocek, S. Walach, P. Pyszko, P. Cieslar, V. Janeczek, M. Goryl, J. Branczyk, M. Drapa, M. Zahradník, M. Wantulok, M. Szlaur, M. Szmek, M. Pyszko, J. Pav.