TŘINEC V devadesátých letech sázel za Třinec góly ve druhé lize. Nyní se někdejší útočník Jindřich Dohnal ujal v Třinci nově založeného béčka.

A moc by si přál, aby byl jeho tým v nové čtrnáctičlenné divizi F konkurenceschopný. Aby v něm zráli hráči pro áčko, aby se v něm rozehrávali marodi z prvního týmu. A aby plul v klidných vodách tabulky.

Chceme se vyhnout existenčním potížím. Divize je těžká, specifická soutěž, snažíme se hráče na ni připravit. Řekli jsme jim jasně, o co tam půjde, snad jsme je na to nachystali,“ řekl trenér Jindřich Dohnal.

Původně mu měli pomáhat hráči, s nimiž přestal počítat nový trenér áčka Svatopluk Habanec. V premiéře odehrál necelou půlhodinku akorát Nazareno, ostatní na soupisce nebyli. Hapal totiž zamířil do Uničova a Schwendt pro změnu do Blanska.

Zatím máme spoustu otazníků. Nevíme, které hráče z áčka budeme mít k dispozici. Snažíme se sestavit nějakou osu, dát dohromady obrannou čtyřku tak, aby to mělo nějaký řád. Mužstvo jsme začali skládat spíše odzadu,“ pokračoval Dohnal.

Nejvíce bude spoléhat na jednoho ze tří brankářů (Adamuška, Chmiel, Paleček), dále na hrajícího sportovního manažera Marka Čelůstku a svého hrajícího asistenta Joukla. A možná také na zadáka Tomáše Bulawu, který přišel z Jablunkova.

V kádru máme hráče z juniorky, Tomáš jako jediný přišel z nižší soutěže. Naši kluci jsou běhaví a také šikovní na míči, ale potřebujeme mít v sestavě někoho soubojového. Takového hráče jsme hledali,“ pokračoval Dohnal.

„B“ muži Třince se budou srdnatě rvát o body. Plácání v juniorské soutěži, z níž nikdo nepadal a ve které o nic nešlo, je minulostí.

Juniorskou soutěž nemíním hodnotit, ale za sebe můžu říct, že v 18 nebo v 19 letech bych raději šel hrát za muže. Myslím si, že obecně je to pro kluky lepší, každý z nich zjistí, na co má. To, že budou pár roků v juniorce, jim nijak nepomůže,“ zakončil Dohnal.

Premiéra se jeho mužstvu povedla, z Bruntálu přivezlo vítězství v poměru 4:1.

BRUNTÁL – TŘINEC „B“ 1:4

Branky: 20. Lavrovič – 4. Zahaluk, 18. Joukl z pen., 31. Chloň, 81. Hrabina vlastní. Poločas: 1:3.

TŘINEC: Adamuška – Chloň (82. Konečný), Potůček, Čelůstka, Jež – Samiec, Joukl (87. Tatar) – Zahaluk (62. Nazareno), Wojnar, J. Cieslar (77. Novotný) – Nieslanik.

 

Komentáře