BUKOVEC, ČR Zatímco Forrest Gump běžel s větrem o závod napříč Alabamou, český nadšenec to zkusí o Velikonocích z nejzápadnějšího bodu republiky přes celou zemi až do nejvýchodnějšího bodu – do Bukovce.

Štěpán Dvořák, který loni o stejném čase přeběhl 402 km přes celé Česko z nejjižnějšího bodu ČR k nejsevernějšímu bodu za 69 hodin a 52 minut, chce tento svůj běžecký rekord vylepšit na více než 630 km.

„Protože se jedná o trať monstrózních rozměrů, je těžké dopředu něco přesně plánovat. Prozatím ale vím, že vybíhat budu ve středu ráno 28. března a dobíhat snad už v neděli 1. dubna. Odhadovaný čas je 100 a 120 hodin,“ konstatuje Dvořák.

Muž bude po celou dobu sledovaný pomocí GPS, takže je možnost si ho kdykoli v reálném čase najít přes internet na mapě.

Trasa, kudy Dvořák poběží.

„Mám v plánu běžet non-stop, tzn. nepřetržitě jen s nejnutnějšími přestávkami na činnosti, které za běhu prostě dělat nejdou. Poprvé do těchto zastávek plánovaně zařadím i krátké asi hodinu dlouhé chvilky na spaní, které očekávám pravděpodobně vždy ke konci každé noci nad ránem,“ informuje běžec.

Dodává, že akce je otevřená všem, takže se kdokoli může jakkoli zúčastnit. Buď Dvořáka jen sledovat přes internet, nebo třeba kousek běžet s ním, doprovázet ho na kole nebo navštívit autem. Pokud se nacházíte poblíž naplánované trasy, máte šanci se zúčastnit a podpořit ho v překonání další ultramaratonské výzvy.

Běží jen sám za sebe, takže se nejedná o žádnou komerční akci.

Více informací: zde

Jana

Foto: FB Š. Dvořáka a pixabay.com

Komentáře