Během bezpečnostní akce policie nadělila pokuty za 181 tisíc

    MSK V rámci celoevropské dopravní bezpečnostní akce Speed Marathon, která proběhla ve středu 21. dubna, policisté na silnicích v Moravskoslezském kraji zkontrolovali celkem 578 vozidel a rozdali pokuty za 181 tisíc korun.

    Dopravně bezpečnostní akce s názvem Speed Marathon je primárně zaměřena na dodržování dovolené rychlosti jízdy vozidel v obci, ale i mimo ni. Jedná se o celoevropskou dopravně bezpečnostní akci s preventivním charakterem. Na našich silnicích proběhla ve středu, a během ní v Moravskoslezském kraji policisté zjistili 316 dopravních přestupků.

    V příkazním řízení bylo vyřízeno 301 přestupků v souhrnné výši 181 200 korun a 15 přestupků oznámeno správnímu orgánu. Nejvíce přestupkového jednán (273) se řidiči motorových vozidel dopustili v souvislosti s porušením rychlosti. Druhým nejčastějším přestupkovým jednáním policisté zaznamenali držení hovorového zařízení (12). A třetím nejčastějším přestupkem policisté zaevidovali nepoužití bezpečnostního pásu (7) – upřesnila výsledky středeční akce Eva Michalíková z Krajského ředitelství policie MSK.

    Mimo jiné bylo zjištěno i jedno přestupkové jednání u chodce. Dalšími prohřešky, kterých se řidiči vozidel měli dopustit, byli například zjištění použití alkoholických nápojů v přestupkové rovině, technický stav vozidel, ale také byl zjištěn jeden dopravní přestupek u motocyklisty.

    Komentáře