Beskydská amatérská hokejová liga slaví 10 let. Její výběr se střetne s Kanadou

ČESKÝ TĚŠÍN Beskydská amatérská hokejová liga slaví v letošní sezoně 10 let od svého vzniku. Pro hráče i fanoušky vedení soutěže připravilo hned několik akcí.

Na Štěpána se v odpoledních hodinách uskuteční exhibiční utkání v rámci ligy – Východ proti Západu, po kterém budou pokračovat dovednostní soutěže hráčů a na závěr bruslení pro rodiče s dětmi.

Týmy jsme rozdělili pomyslně podle mapy – v jednom výběru se tak potkají hráči z Monsters, Torpeda, Buldogs, Ropice a Nebor, proti nim pak nastoupí hráči Panterů, Imperators, Vendryně, Hrádku, Kozubové,“ objasnil rozdělení týmů předseda BAHL Lukáš Skotnica.

Druhou akcí, kterou vedení BAHL pro hráče a fanoušky chystá, bude mezinárodní utkání amatérů, které se odehraje v pátek 3. ledna 2020 od 18.00 hodin.

Výběr hráčů ligy se utká s týmem Grumpy old men hockey club. Ten přijede do České republiky navštívit Mistrovství světa juniorů a v rámci doprovodného programu se utkají s naším výběrem,“ sdělila Petra Nevelöšová. Podrobnější informace k oběma akcím naleznete na webových stránkách soutěže – www.bahl.cz

O Vánocích bude na zimním stadionu rušno

Díky dohodě Českého svazu ledního hokeje a šéftrenéra Českého Těšína Romana Pavlíka se předposlední prosincový týden uskutečnilo na zimním stadionu v Českém Těšíně soustředění švédského výběru U20 před mistrovstvím světa. Pomyslnou třešničkou soustředění bylo přípravné utkání mezi výběrem Švédska a Ameriky.

Nyní bude zimní stadion patřit turnajům mladých hokejistům. První z turnajů se uskuteční 26. 12. kdy se do Českého Těšína sjedou hráči ročníku 2009. Kromě hokeje, který se odehraje v dopoledních hodinách, si hráči vyzkouší také florbal. O den později se ve stejném formátu turnaje utkají malé hokejové naděje ročníku 2011. Poslední a největší z vánočních turnajů se odehraje ve dnech 29. a 30. 12., kdy se do Českého Těšína sjedou hráči z Polska, Slovenska, České Republiky a Kanady.

Rozpisy turnajů a propozice naleznete na webových stránkách klubu – www.hc-tesin.cz

Komentáře