S koledou kolem světa

TŘINEC V prosinci se v našem regionu roztrhl příslovečný pytel s představeními a koncerty s vánoční tematikou. Nezahálela ani polská třinecká základní škola.


Vánoční koncert pojmenovaný S koledou kolem světa (Z kolędą dookoła świata) se konal 13. prosince. Ředitelka školy Anna Jeż v úvodním slovu podotkla, že důležitější pod stromečkem je vřelé otevřené srdce nežli dárek.

Mezi hosty koncertu nechyběl Aaron Chmielewski z HC Olecáři Třinec a primátorka Třince Věra Palkovská, která se rovněž ujala slova. Popřála všem krásné svátky a šťastný nový rok a zároveň podotkla, že je zde nejenom v pozici představitele města, ale hlavně jako „babcia“.

Koncert začal vystoupením operního zpěváka a učitele zpěvu Jiřího Siudy z nehasnoucí latinskou Adeste fideles, mezinárodní známou vánoční koledou, která vznikla někdy v 17.-18. století. Pak zazněla píseň Karla Gotta „Srdce nehasnou“, kterou nazpíval se svou dcerou a sborem Wesoła nutka.

Koncertem provázeli slovem Izabela Bolek a Jozue Mazur. Hudebním doprovodem školních zpěváků byla skupina Glayzy, jejíž výkon byl více než nadprůměrný. Zazněly písně s vánoční tematikou v angličtině, španělštině, němčině – opravdu to byl koncert kolem světa. Starší generaci zajisté potěšila písnička Jest taki dzień od Czerwonych Gitar.

Hallelujah – společná píseň všech tříd Základní školy a mateřské školy Gustawa Przeczka – posluchače doslova „odrovnala“ a zpívající sólo Julia Macura si vysloužila hlasitý potlesk během písničky. Všem účinkujícím pak bylo poděkováno potleskem vestoje.

Komentáře