Betlémské světlo potřicáté

REGION V sobotu 14. prosince odjeli čeští skauti pro Betlémské světlo do Vídně. Tuto sobotu, tedy 21. prosince, bude Betlémské světlo rozvezeno vlaky po celé České republice.

Tato myšlenka v Čechách vznikla před třiceti léty.

„Začátky byly hodně dobrodružné, byl to pěkný adrenalin. To napětí, jestli nás někdo bude na nádraží čekat, jestli o Betlémské světlo bude zájem,“ vzpomíná jedna z prvních skautek, která se rozvozu zúčastnila již v roce 1990, sestra Hedvika Šebková.

Popularita této akce je z roku na rok větší, zpětné ohlasy po prvním ročníku přesvědčily organizátory, že tato akce má smysl, a tak se připravil další ročník – druhý, třetí atd., a letos je již třicátý. Akce se pěkně rozrostla. Z původních sedmi vlaků letos Betlémské světlo rozveze již 62 vlaků na celkem 765 nádraží.

V našem regionu lze Betlémské světlo vyzvednout 21. prosince na všech vlakových zastávkách přímo od osobního vlaku č. 2931 na trase Bohumín – Mosty u Jablunkova. Vlak vyjíždí z Bohumína v 9:50 hod.

Motto letošního ročníku zní „Odvaha k míru“. Na své dlouhé cestě spojuje Betlémské světlo mnoho národů a náboženství. Touha po míru spojuje všechny. K dosažení mírového soužití je zapotřebí tolerance, otevřenost a odvaha k sobě navzájem.

Foto: betlemskesvetlo.cz

 

Komentáře