Blaf má nahráno, Lipka řeší, kterou verzi má nahrát. Rozuzlení muzikantské výzvy už za týden

  REGION Přesně za týden, 19. května, zveřejníme na našem portálu písničky Tomáše Tomanka a kapely Lipka, které vznikly v rámci Hudební výzvy projektu Po naszymu na portalu a jejichž text vychází z dvaceti slov vybraných našimi čtenáři.

  Před třemi týdny jsme vyzvali naše čtenáře, aby na našem gorolwebovském FB profilu napsali slova po naszymu, které se jim nejvíce líbí. Následně jsme vybrali dvacet z nich, které se měly stát součástí zbrusu nových písniček, k jejichž napsání se odhodlali Tomáš Tomanek, kapelník Blafu a kapela Lipka.

  Týden před koncem této hudební výzvy situace vypadá následovně: Tomáše Tomanka podpořil minulý pátek při nahrávání v jablunkovském GM studio celý Blaf, kapela Lipka bude nahrávat teď o víkendu.

  Podarziło sie mi synków ukecać, także my to nagrali jako Blaf. Tekst żech napisoł hned w tyn sóm dziyń, co żech dostoł ty wybrane słowa. Gdybych to wtedy nie zrobił, tak nie wiym, czy by sie mi co podarziło wymyślić – přiznal Tomáš Tomanek.

  Pro lidovou kapelu Lipka tato hudební výzva byla možná o něco těžší než pro Tomáše Tomanka. – Tych dwacet słów było fakt dlo Blafu. Dało nóm to zabrać, gdybych to wiedziołm jak moc, tak isto do tego nie idymy. Ale dali my to. Mómy dwie wersje, a jeszcze fórt nie wiymy, kieróm nagrómy – sdělil kapelník Lipky Chrystian Heczko.

  Jak naši muzikanti nelehkou hudební výzvu zvládli uslyšíme už za týden, ve středu 19. května. Připomínáme, že v textu nových písniček Blafu a Lipky se musí vyskytnou následující slova: bómbardzioki, ćmok, dzichta, drzistać, fil(n)fedra, galan, glista, haferfloki, jezeryna, kabania, maras, pampóń, patyntreger, rogulka, ryngiszpil, skol, ślympi, szkubaczki, tamteryndy a trzicielina.

  Projekt Po naszymu na portalu podporuje:

   

   

  Foto: Blaf

   

  Komentáře