Polsko-slovenské duo otevírá Galerii města Třince

TŘINEC Tento týden se po celé České republice otevřely galerijní a výstavní prostory. Galerie města Třince není výjimkou a zve na mezinárodní výstavu One Knot After Another, která reaguje na současnou společensko-ekonomickou situaci.

Výstavu zpřístupněnou v pondělí v Galerii města Třince v kulturním domě Trisia tvoří díla Julie Gryboś a Barbory Zentkové. – Mám velkou radost, že se třinecká galerie opět otevírá veřejnosti a k vidění je výstava, která má mezinárodní přesah. Výstavou dvou oceňovaných autorek také pokračujeme v našem cíli, kdy se snažíme do Třince dostávat to nejkvalitnější současné umění a to i ve ztížených pandemických podmínkách – říká kurátorka Galerie města Třince, Katarína Klusová.

One Knot After Another je první sérií figurálních děl polsko-slovenské umělecké dvojice Julie Gryboś a Barbory Zentkové, aktuálně žijících a působících v Berlíně. Projekt původně vznikl pro slovenskou galerii HotDock Project Space v Bratislavě a je zároveň pokračováním výstavy Tiredness Quotes v pražské Karlin Studios. V rámci výstavy autorky používají částečně recyklovaný materiál, mobiliář a nástěnný závěsný systém pocházející ze zkrachovalých maloobchodů. Společně se tkanými motivy z ručně barvených vláken a přízí poukazují na spletitou povahu sociálně-ekonomických struktur a tržních mechanismů dnešní společnosti.

Výstava bude k vidění do 11. června, vstup je zdarma.

Foto: TZ

Komentáře