Boj o play-off? Kdepak! Futsalisté Třince hrají o holé bytí

TŘINEC Čtyři body v půlce sezony. Tak mizerně na tom třinečtí futsalisté ještě nikdy nebyli. Na play-off mohou zapomenout, přesto mají reálnou šanci nejvyšší soutěž udržet.

Vítězství nad nováčkem z Jeseníku, remíza v České Lípě. Čtyři body. A to je všechno. Tak bídně na tom futsalisté Třince v polovině ročníku nikdy nebyli. Čekali, že to bude mnohem lepší. Ze soubojů se Spartou, Slavií, Teplicemi, Litoměřicemi, Plzní a Chrudimí s body nepočítali, ale s Vysokým Mýtem, Brnem, Mělníkem a Jeseníkem chtěli bodovat naplno.

„Čekají nás zápasy, které napoví, jestli na první ligu máme nebo ne,“ řekl před duely s tabulkovými konkurenty bývalý reprezentant Radek Polášek, jedna ze dvou letních posil. Kádr Třince rozšířil ještě Michal Mikyska, ale ten je v první lize nováčkem. Před sezonou se s mužstvem rozloučili tři hráči – schází kapitán Lukáš Mendrok a především brankář Martin Sikora se střelcem Jaroslavem Slavíkem, které se nepovedlo nahradit.

V Brně Třinec nepochodil a od Mělníku a Vysokého Mýta dostal nařezáno. Se čtyřmi body je poslední, nicméně na desáté místo ztrácí pouhé dva bodíky. Záchrana tedy není nereálná. „I přesto, že hrajeme tragicky, ztrátu na pozice zaručující záchranu nemáme prakticky žádnou. Do druhé části ale musíme změnit přístup k futsalu, jinak jsme kandidát na sešup,“ nezastíral místopředseda klubu a brankář Ondřej Kreželok.

Jenže v odvetách má Třinec doslova smrtící los. Zítra hraje v Chrudimi, poté doma přivítá Teplice a dva dny před Štědrým dnem vyrazí do Plzně. „Bude hrozně těžké bodovat. A jít do klíčových soubojů s přímými konkurenty na sestup s pouhými čtyřmi body? To už také může být dávno rozhodnuto,“ dodal Kreželok.

Roman

Komentáře