Bouřková sezóna na Javorovém

TŘINEC Do konce října je v Chatě na Javorovém k vidění velmi zajímavá výstava fotografií. Tři fotografové – Martin Popek, Radek Šubert a Davida Gorný se totiž rozhodli zachytit objektivy úchvatný a zároveň nebezpečný meteorologický jev – tedy bouřky.

Výstav pojmenovaná Bouřky na Javorovém 2019 byla právě na Javorovém vrchu zpřístupněná 25. září. Autoři vystavených zhruba 25 snímků spolupracují nejenom z třineckým fotoklubem Steel, ale také se skupinou Meteo Beskydy. Spolupráce je to evidentně přínosná, neboť některé z fotografií jsou dechberoucí.

Nutno dodat, že každý z autorů se k bouřkové tematice na fotkách dostal trochu jinak. U jednoho to byl zájem o astrologií a meteorologií, dalšího inspirovalo zachycení daného okamžiku v krajině, u třetího pak na začátku jeho cesty stála  dětská fascinace sněhovými bouřemi.

Chata Javorový vrch spolupracuje s třineckým fotoklubem Steel již nějaký ten pátek, a obdobné výstavy jsou na vrcholku hory k vidění nejméně čtyřikrát do roka. A to znamená, že návštěvníci horské chaty, kteří si velmi pochvaluji takovéto zpestření své tůry, se tak můžou těšit na další tematické či autorské výstavy.

Komentáře