V Třinci hořela střelnice

TŘINEC Sedm jednotek hasičů zasahovalo včera odpoledne u požáru v areálu třinecké střelnice, kde hořela třímetrová zábrana z pneumatik, oplocení, terče a další vybavení střelnice. Oheň zasáhl také dřeviny, a to zhruba na ploše 50 krát 30 metrů. Naštěstí nikdo nebyl zraněn.

Na požár upozornil svědky silný černý dým, stoupající vzhůru a viditelný v širokém okolí, který se valil z hradby použitých pneumatik, využívaných jako zábrana před nežádoucím odletem kulek a dalšího střeliva. Základna této tři metry vysoké hromady měřila 30 x 5 metrů.

Operační středisko hasičů bylo o této události informováno půl hodiny po čtvrtečním poledni. Na místo požáru ihned vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru ze stanic Třinec, Frýdek-Místek a Nošovice, odkud přijel kombinovaný hasicí automobil. Společně s nimi zde zasahovaly tři jednotky dobrovolných hasičů z Třince-Gutů, Třince-Dolní Líštné a Jablunkova. Na pomoc přijela také podniková jednotka hasičů z nedalekých Třineckých železáren.

– Hasiči používali k hašení pěnu a čtyři proudy C. Oheň dostali pod kontrolu za necelou půlhodinu, přesně za 26 minut. Několik desítek minut jim pak zabralo dohašování s rozebíráním hradby pneumatik. O události byla informována také třinecká primátorká s tím, že životní prostředí nebylo ohroženo – uvedl tiskový mluvčí HZS MSK Petr Kůdela. Zároveň dodal, že prvotní velmi hrubý nástřel škody hovoří zhruba o částce 300 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Komentáře