Bravo! Třinečtí fotbalisté přemohli Olomouc

TŘINEC První dvě herní prověrky – remíza a výhra. Přestože třinečtí fotbalisté narazili na účastníky Evropské ligy, úvodní dvě přípravná střetnutí neprohráli.

SK SIGMA OLOMOUC – FK FOTBAL TŘINEC 2:3

Fotbalisté Třince smazali dvoubrankovou ztrátu a věnovali tak hezký dárek svému bývalému spoluhráči Benjaminu Vomáčkovi – sportovní manažer Třince slaví čtyřicátiny.

Ve Slatinicích Třinečtí nastoupili bez testovaného slovenského tandemu Patrik Prikryl – Erik Liener. Cestu na soustředění do Břeclavi druholigovému týmu znepříjemnil Hála – slepenými zásahy zajistil Sigmě dvoubrankový náskok.

Soubor Jiřího Nečka se nesložil, před přestávkou ex-olomoucký Buchvaldek snížil a vzápětí Dedič srovnal. Po obrátce zaznamenal premiérový zářez v barvách Třince Hejný a díky jeho střele k tyči Slezané zvítězili 2:3.

„Bylo to výborné, hodně rychlé utkání. Takové, jaké jsem chtěl. Dalo nám hodně a především mladým hráčům otevřelo oči. Kluci pochopili, že musejí makat. Těší mě, že se všichni snaží a i přes únavu makají,“ pochvaloval si trenér Třince Jiří Neček.

BRANKY: 16. a 17. Hála – 39. Buchvaldek, 42. Dedič, 54. Hejný. Rozhodčí: Vojkovský. Poločas: 2:2.

TŘINEC – 1. poločas: Adamuška – Velner, Čelůstka, Mravec, Bedecs, Janoščín – Buchvaldek, Šumbera, Vaněk, Janošík – Dedič.
2. poločas: Adamuška – Ilko, Reintam, Mravec, Bedecs, Janoščín – Omasta, Chocholatý, Samiec, Cienciala – Hejný.