MOSTY, SMILOVICE Přestože fotbalisté Mostů u Jablunkova a Smilovic skončili ve svých soutěžích na druhé příčce, dodatečně postoupili do vyšší soutěže.

Smilovice byly na jaře nejlepším celkem I. B třídy. Tým trenéra Pavla Smatany neokusil hořkost porážky, zaznamenal pouze dvě remízy a většinu svých rivalů porazil rozdílem třídy. Ztrátu na rovněž suverénní Lučinu však nedohnal a v konečné tabulce skončil druhý. I přesto parta zkušených fotbalistů vedená kapitánem Břetislavem Kocurem může slavit – od příští sezony bude zápolit v I. A třídě – společně s Jablunkovem a Bystřicí.

V téměř stejné situaci byly Mosty u Jablunkova hrající okresní přebor. V úvodu sezony dvakrát prohrály (jednou doma s Oldřichovicemi), ale poté předvedly spanilou jízdu a zvítězili v sedmnácti zápasech po sobě. Mostečtí fotbalisté nečekaně zakopli v Písku, kde prohráli 1:2. Zbylé zápasy vyhráli, uspěli i na půdě Oldřichovic, kterým uštědřili jedinou porážku v sezoně a v konečné tabulce skončili druzí. V Mostech u Jablunkova, kde se v minulosti hrál dokonce krajský přebor, budou diváci chodit na derby s Nýdkem, Vendryní a Oldřichovicemi.

Komentáře