ČESKÝ TĚŠÍN Nehraje závodně za Orlovou, Karvinou, či Český Těšín, přesto je opravdovým hokejovým nadšencem. Pracuje jako hasič, je útočníkem Hrádku v BAHL a třineckých Faraónů v SHL. Řeč je o 38letém Milanu Drapovi.

Vloni jste hájil barvy tří celků – nastupoval jste za Hrádek v BAHL a Admirals Český Těšín v SHL. A co ten třetí klub?
Bizoni Český Těšín, působí v Bohumínské amatérské hokejové lize. Letos už za Bizony nehraji. Nejde to skloubit s práci a s rodinou. Zápasy v Bohumíně se hrály v pondělky a v pátky, zápasy Beskydské amatérské hokejové ligy v Českém Těšíně jsou na pořadu v úterky a čtvrtky, Slezská hokejová liga v Třinci a v Karviné se hraje v soboty. Dělám 24 hodin v kuse, pak mám dva dny volno. Buď jsem byl v práci, nebo na hokeji, a to už bylo pro rodinu příliš. Musel jsem udělat kompromis, abych byl i doma s manželkou a dětmi.

Kolik dětí máte?
Dvě, dvouletého a devítiletého syna. Starší hrál florbal, ale už přestal, má především hudební nadání, zpívá a hraje na akordeon. Mladšímu klukovi určitě dám přičuchnout k hokeji.

Který ze tří týmů, jejichž dres jste oblékal, je vám nejbližší?
Hrádek. Těch pět titulů, ta skvělá parta, ti kluci a všechno kolem. Dobrá parta je i ve Faraonech. Vloni jsme nastupovali pod hlavičkou Admirals Český Těšín, to zdravé jádro zůstalo a nabalili se na ně další kluci. Vloni jsme vyhráli, doufám, že i letos uděláme nějaký výsledek.

A co Bizoni, tam už je to uzavřené?
Asi ano, nestíhám.

Ani odskočit si do hospody na jedno, to stíháte?
Na nějaké oslavy byl čas až po sezoně, po titulu. Buď jsem na hokeji, nebo v práci.

Který je váš oblíbený tým, případně oblíbený hráč?
U nás samozřejmě třinečtí Oceláři, v NHL bylo mému srdci nejblíže Chicago. A hráč? Není z Chicaga, je to Ovečkin – díky své střele a pílí na ledě.

Na dresu nosíte číslo 53. Má pro vás nějaký hlubší význam?
Je to datum mého narození – 5. 3. To číslo jsem měl vždycky.

Komentáře