Budou z Mostů u Jablunkova Mosty? Na otázku odpoví říjnové referendum

MOSTY U JABLUNKOVA Souhlasíte s tím, aby zastupitelstvo nebo rada Obce Mosty u Jablunkova schválila změnu názvu obce z názvu Mosty u Jablunkova na název Mosty? Na tuto otázku budou odpovídat občané obce v místním referendu, které se bude konat ve stejném termínu jako krajské volby, tedy 2. a 3. října.

O vyhlášení místního referenda rozhodlo Zastupitelstvo obce Mosty u Jablunková na červnovém zasedání. Téma, zda zkrátit současný název obce pouze na Mosty, není v obci nové. Pravdou totiž je, že „u Jablunkova“ se Mosty staly až v roce 1950. Do té doby obec nesla název Mosty.

I přesto, že zkrácení názvu obce by vedlo k mnoha zjednodušením a návratu k původnímu názvu, změna názvu obce má jak své zastánce, tak odpůrce. Rozhodnutím obecních zastupitelů o konání místního referenda dostanou tak všichni možnost, aby se ke změně názvu závazně vyjádřili. Termín referenda byl stanoven na 2. a 3. října, tedy na dny, kdy zároveň budou probíhat volby do Zastupitelstva kraje. Referendum bude platit, pokud se ho zúčastní minimálně 35 procent obyvatel Mostů u Jablunkova.

Komentáře