Na souseda zaútočil sekerou

TŘINECKO Občan sousedního státu, který na území České republiky dlouhodobě pobývá, měl dne 7. září v jedné obci na Třinecku zaútočit sekerou na svého souseda.

K incidentu došlo v době, kdy 30letý muž prováděl výkopové práce. Podnapilý 54letý cizinec začal sousedovi nejprve bez důvodu vulgárně nadávat a také hrozit fyzickou likvidací. Bohužel nezůstalo jen u toho, vybaven sekerou se rozeběhl k sousedovi. Naštěstí byla celému incidentu přítomna kamarádka agresora, která ve chvíli, kdy sekeru zvedl nad hlavu, mu ji z ruky vytrhla a odhodila na zem. Žena poté útočníka za neustálých nadávek odvedla zpět na jejich pozemek – uvedla policejní mluvčí Karolína Bělunková, která zároveň odmítla upřesnit, ve které obci se událost odehrála s tím, že se jedná o obec malou, kde se všichni znají, tudíž by byl útočník ihned identifikován jejími obyvateli.

V době, co útočník viděl na místo přijíždět přivolané policisty, se dal na útěk do přilehlého lesa, kde byl však ihned zadržen. Dechová zkouška vykázala u cizince více jak jeden a půl promile alkoholu v dechu. V průběhu procesních úkonů se muž k incidentu nedoznal. Muži byl na základě trestního příkazu uložen mimo jiné také trest vyhoštění z území České republiky na dobu dvou let.

Jelikož muž tento uložený trest neakceptoval a na území České republiky se i přesto zdržoval, v tuto chvíli je s ním vedeno zkrácené přípravné řízení pro podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v tuto chvíli hrozí až dvouletý trest odnětí svobody – doplnila policejní mluvčí.

 

Komentáře