JABLUNKOV V úterý 15. září mělo být slavnostně otevřeno Integrované výjezdové centrum v Jablunkově. Vzhledem k současné epidemiologické situaci vedení města bylo nuceno tuto akci zrušit. Přitom IVC již čtvrtý měsíc má pod střechou všechny nájemníky – hasičskou jednotku, městskou policii a záchrannou službu.

Celá stavba IVC přišla  na 48 milionů korun, přičemž město uhradilo částku 23,25 milionu, zbytek pokryly dotace. – Moravskoslezský kraj nám původně slíbil 18 milionů. Díky tomu, že jsme uspěli i u ministerstva vnitra, od kterého máme 4,5 milionu, kraj nám dotaci ještě navýšil o 2,25 milionu korun, což nás velmi potěšilo – upřesnil starosta Jablunkova Jiří Hamrozi.

Do nových prostor se přestěhovala i městská policie.

První služebna byla zřízená nad papírnictvím na náměstí. Tam jsme byli do roku 1995. Pak jsme se stěhovali na radnici. Podmínky tam nebyly moc důstojné, bylo tam vlhko, temno. Moje kancelář a dispečink byly ještě k světu, ale ten zbytek byl opravdu nevyhovující. Jsem nesmírně rád, že to tak dopadlo. Máme skvělé zázemí, dostali jsme nový vítr do plachet, vneslo to pozitivní energii do naší práce. Velkým přínosem je i to, že pod jednou střechou jsou všechny tři složky – záchranka, hasiči a městská policie. Spolupráce bude lepší – konstatoval velitel MěP Pavel Kufa.

Za tu dobu Integrované výjezdové centrum navštívila řada osobností.

8. července IVC do Jablunkova přijel náměstek hejtmana Moravskoslezského Jaroslav Kania. –  Integrované výjezdové centrum v Jablunkově se velice povedlo. Je mi ctí, že Moravskoslezský kraj mohl přispět na výstavbu takovéhoto zázemí pro městskou policii, záchrannou službu a hasiče. Všem složkám se v těchto skvělých a důstojných podmínkách bude lépe pracovat a poskytovat pomoc, kterou lidé z Jablunkovska budou potřebovat – řekl tehdy náměstek hejtmana.

Jablunkov navštívil také ředitel územního odboru HZS Moravskoslezského kraje Vojtěch Nezval a prohlédl si ještě novotou vonící IZS.

Minulý týden 9. září v rámci svého pracovního programu v odpoledních hodinách si prohlédl zrekonstruované Integrované výjezdové centrum ministr vnitra Jan Hamáček. Doprovázel ho krajský ředitel HZS MSK Vladimír Vlček.

Zhlédnout nové IVC přišli i zastupitelé, poděkování patří i minulým zastupitelům.

– Na místě staré hasičské zbrojnice vyrostla moderní budova, která slouží všem třem složkám a splňuje všechny požadavky dnešní doby. Díky výstavbě dojde k výraznému zlepšení poskytovaných služeb jednotlivých složek Integrovaného výjezdového centra. Děkujeme všem, kteří se jakkoliv na tomto díle podíleli a věříme, že centrum bude sloužit ke spokojenosti všech občanů celého Jablunkovska – dodal na závěr Jiří Hamrozi, starosta města Jablunkova.

Foto: Město Jablunkov, XY

 

 

Komentáře