Burčákobraní bylo v parku

ČESKÝ TĚŠÍN O tom, že burčák má blahodárný vliv na lidský organismus a pozitivně ovlivňuje fyzickou i psychickou pohodu v Českém Těšíně vědí moc dobře. A také i proto město zorganizovalo již tradiční Burčákobraní.

I přes přeháňkové počasí se v neděli v Parku Adama Sikory sešel hojný počet příznivců tohoto vinného nápoje. Aby se nepilo na lačno, bylo zajištěno bohaté občerstvení. Děti se mohly vyřádit na nafukovacích atrakcích. Od 15 hodin začal bohatý program, který vtipně moderovala Kateřina Kubíčková. Nutno dodat, že všechny účastníky přivítala starostka města Gabriela Hřebačková.

První na řadě bylo loutkové představení pohádky „Obušku z pytle ven“, které představili loutkoherci ze scény Bajka Těšínského divadla. Poté nastoupily mladší i starší těšínské mažoretky, které nyní vede trenérka Ania Mlak. Velkou scénu vystřídal program v zahradním altánu, na jehož prknech zahrála a zazpívala dechová kapela Sadovanka a krojovaná kapela z Hanáckého Slovácka Lácaranka. Jako „zlatý hřeb“ programu pak od 19 hodiny na hlavním pódiu v záři reflektorů zazpívala a zatančila Olga Lounová s kapelou.

Po celou dobu akce se stály fronty na burčák a vína z vinařství bratrů Stávkových z Jižní Moravy. Vinného moštu a burčáku se vypilo celkem asi 700 litrů. Většina návštěvníků si odnesla svou PET láhev s burčákem i domů k pozdější konzumaci.

Komentáře