TŘINEC Po úvodních dvou duelech to příliš optimisticky nevypadalo. V domácích odvetách Ligy mistrů Oceláři nasázeli soupeřům sedm branek a poperou se o postup.

HC OCELÁŘI TŘINEC – JUNOSŤ MINSK 7:2

Proti Lahti pět, proti Minsku dokonce sedm. Oceláři se rozstříleli, obě domácí vystoupení zvládli na výbornou. S Lahti divákům naservírovali monstrózní obrat, v utkání s Minskem je potěšili sedmi góly. V pěti měl prsty slovenský útočník Tomáš Marcinko. „Pracovali jsme na tom v tréninku. Když tomu jdete naproti, začne se to vždy otáčet. Věděli jsme, že to musí přijít,“ řekl.

Po první třetině nebylo co řešit, Oceláři vedli 3:0. „To byl přesně náš plán, chtěli jsme navázat na konec utkání s Lahti,“ pokračoval Marcinko a dodal: „Chtěli jsme vyhrát oba domácí zápasy a vrátit se zpátky do hry ve skupině. To se nám podařilo a jsme za to rádi.“

Třinec si aktuálně drží druhou postupovou příčku, Lahti a Minsk mají o jeden bod méně. V čele skupiny je švýcarské Lausanne – říjnový soupeř Ocelářů.

BRANKY A NAHRÁVKY: 2. Hrňa (Stránský, Vrána), 11. O. Kovařčík (Vrána, Chmielewski), 20. Marcinko, 27. Adámek (Gernát, Marcinko), 28. Kofroň (Hladonik, Hrehorčák), 59. Adamský (Kundrátek, O. Kovařčík), 60. M. Stránský (Marcinko, Kundrátek) – 32. Malcev (Želnerovski), 34. Parfejevec (Kulakov, Malcev). Rozhodčí: Baca (Polsko), Hradil – Gebauer, Lederer (všichni Česko). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:2. Diváci: 3973. Třetiny: 3:0, 2:2, 2:0.

TŘINEC: Bartošák – Kundrátek, M. Doudera, D. Musil, Galviņš, M. Adámek, Gernát, F. Haman – M. Stránský, P. Vrána, M. Kovařčík – Hrňa, Marcinko, Dravecký – O. Kovařčík, Polanský, Adamský – D. Kofroň, Hladonik, Hrehorčák – Chmielewski. Trenér: Varaďa.

MINSK: Šelepněv (21. I. Brikun) – Nogačjov, Antonov, Šjočin, Mickevič, Gerašenko, Kazakevič, Lesnikov, Tarlecky – Kulakov, Želnerovski, Parfejevec – Kolgotin, Malcev, Kaškar – Cyganov, Drozd, Lopačuk – Vološin, K. Brikun, Černikov. Trenér: Zacharov.

Komentáře