Burza středních škol a učebních oborů

TŘINEC Máte doma deváťáka a  stojíte před důležitým rozhodnutím, jakou střední školu vybrat po základní škole? S výběrem pomůže i letos Trh vzdělávání a uplatnění.

Trh je jedinečnou přehlídkou učebních a studijních oborů, ukázkou pracovních činností a prezentace zaměstnavatelů z Třinecka a okolí. Letos uskuteční ve středu 9. října 2019 od 10:00 do 16:00 hodin v prostorách haly STaRS na Tyršově ulici v Třinci.

Tuto akci organizuje Úřad práce ČR za významné podpory Statutarního města Třinec a je určen vycházejícím žákům základních a speciálních škol a jejich rodičům, ale také výchovným poradcům, učitelům i dospělým zájemcům o další vzdělávání.

V hale STaRS se mohou žáci s rodiči seznámit s nabídkou 48 středních škol nejen z Moravskoslezského kraje, ale i se specializovanými obory, které zde budou nabízet školy ze vzdálenějších míst Moravy. Technicky zaměřené profese představí jedenáct významných regionálních zaměstnavatelů, pro žáky budou mít připraveny drobné manuální úkoly, protože jednou z priorit je i podpora technických oborů.

V celém okrese Frýdek-Místek je letos v devátých třídách zhruba 1810 žáků, z toho na Třinecku a Jablunkovsku 720.

Vstup na veletrh je zdarma.

Fot. Statutární město Třinec

Komentáře