TŘINEC Premiérová sezona ve druhé nejvyšší soutěži se třineckým florbalistkám vyvedla náramně. „Klobouk dolů, holky si zaslouží obdiv,“ vysekl poklonu svým svěřenkyním trenér Jiří Kajfosz.

Základní část nováček první ligy zakončil na třetí příčce, před sebe pustil jen vítězné Brno a druhý Hradec Králové.

V osmifinále play-off si ve dvou utkáních hravě poradil s Jihlavou, ve čtvrtfinále po tuhém boji vypadl s Hradcem Králové.

V rozhodujícím utkání se zásluhou M. Martynkové a Havlové Třinečanky velmi brzy ocitly o dva kroky napřed, avšak výhody nevyužily. Florbalistky Hradce nepříznivý stav zvrátily a nakonec slavily postupovou výhru v poměru 5:2.

My jsme ani tak neprohráli sérii proti Hradci, jako proti skvělé gólmance Tománkové. Je až neskutečné, z čeho my jsme schopni nedat gól. A Hradec má šikovné útočnice, které za zápas nějaký ten gól prostě dají. Soupeři přeji úspěšné semifinále,“ řekl trenér Třince Jiří Kajfosz.

Vzhledem k tomu, že první liga je rozdělena na dvě skupiny, a sice východní a západní, dá se říct, že Třinečanky pokořily Jihlavu ve čtvrtfinále a s Hradcem Králové prohrály až v semifinále play-off. Dostaly se tak mezi čtyři nejlepší celky východní skupiny, lepší byla pouze družstva Brna a Hradce Králové.

„Byla to skvělá jízda. Nováčkovská sezona se dá hodnotit jako velmi úspěšná. Předsezonní cíl dostat se do play-off jsme splnili nad očekávání. V něm jsme jednoznačně vyřadili Jihlavu a dokázali potrápit zkušený Hradec. Myslím si, že v nás ještě stále trochu převládá zklamání, protože víme, že jsme v sérii nebyli horším týmem. Bohužel se však projevila naše nezkušenost, kdy jsme si nedokázali poradit se skvělou gólmankou soupeře, a to ani přes 90 střel za zápas,“ bilancoval sezonu trenér družstva Jiří Kajfosz.

Třineckého kouče nejvíce potěšil růst jeho svěřenkyň. „Jako největší úspěch však vnímám to, jak se holky za ten rok dokázaly neskutečně posunout herně a lidsky. Náš florbal snesl docela přísné měřítko,“ řekl.

Kdo si našel cestu do haly STaRS na domácí zápasy třineckých florbalistek, rozhodně neprohloupil. „Pravidelnou odměnou za hru nám byla skvělá návštěvnost kolem 150 lidí,  na poslední utkání přišlo téměř 250 lidí. Hrozně mě těší, že se florbal v Třinci znovu dostal do podvědomí a lidé na něj začali chodit. Budeme se snažit naši hru stále zlepšovat a bavit naše skvělé fanoušky,“ přislíbil trenér.

Jednoduše: opět se bude na co těšit.

Komentáře