TŘINEC Pouhé čtyři zápasy stačily Ocelářům k postupu do semifinále play-off přes Vítkovice. „Do dalších bojů půjdeme s pokorou,“ předeslal hlavní trenér Třince Václav Varaďa.

Oceláři versus Vítkovice: 3:2, 3:0, 2:1, 5:2. „Tohle jsme před sérií vůbec nečekali. Určitě jsme si to přáli, stejně jako ostatní týmy, které bojují o mistrovský pohár,“ nezastíral hlavní trenér Ocelářů Václav Varaďa a dodal: „Do dalších bojů ale půjdeme s pokorou.“

Oceláři stoprocentně využili výhodu domácího ledu a posléze uspěli i na kluzišti protivníka. Za stavu 0:3 se už ostravští hokejisté nezmohli na odpor. „Vítkovice v prvních dvou utkáních u nás působily zakřiknutě. Ve třetím zápase, který celou sérii zlomil, nehrály opticky až tak špatně, my si ale stejně vytvořili velkou spoustu šancí. Oni bojovali až do konce a v posledním zápase to ukázali,“ pokračoval Varaďa.

S hrou svých svěřenců byl spokojen, a to po všech stránkách. „Bylo tam všechno. Od blokování střel, přes dohrávání osobních soubojů, a hlavně jejich vyhrávání. Tohle nám občas scházelo. Kluci působili jako jeden. Velmi dobře jsme navíc hráli jak oslabení, tak přesilové hry, které poslední duel rozhodly. V prvním zápase v Třinci Růžička dal dvě branky v přesilovce a skončilo to 3:2. To byl ten největší rozdíl,“ podotkl trenér postupujícího týmu.

A koho by z hráčů by chtěl vyzvednout? „Šimon Hrubec chytal velmi dobře, byl to souboj vynikajících brankářů. Ať už to byl Tomáš Marcinko s Martinem Gernátem, kteří v posledním utkání scházeli. Nebo Lukáš Krajíček, který bohužel nemohl do série zasáhnout, ale byl celou dobu s týmem. Já bych nechtěl někoho vyjmout. Tahali jsme za jeden provaz, tenhle postup si kluci zaslouží,“ pokračoval Varaďa.

S jídlem roste chuť, jak se říká. Rozjetí Oceláři nehledí na to, kdo bude jejich příštím soupeřem, chtějí jít dál. „Uvidíme, koho nám los hodí. Kluci se možná vyjádří jinak, mě jako trenérovi to je v podstatě jedno. Já se se svými asistenty budu snažit připravit tým na každého soupeře Všichni, kteří postoupí do semifinále, budou kousat a budou to urputné hokeje s jedním cílem,“ zakončil Varaďa.

Komentáře