Bystřici dál povedou Wróbel s Čmielem

BYSTŘICE Za půl hodiny bylo hotovo. První povolební zastupitelstvo v Bystřici mělo rychlý spád. Starostou zůstává Roman Wróbel, jeho zástupcem Marcel Čmiel.

Volební výsledek byl pro mě obrovským úspěchem. Euforie trvala jen hodinu, s každým dalším okamžikem ve mně narůstal pocit obrovské zodpovědnosti směrem k voličům, kteří nám dali důvěru. Z ustavujícího zasedání mám velmi dobrý dojem, v drtivé většině se jednalo o jednohlasné rozhodnutí,“ řekl starosta Roman Wróbel.

Radu obce Bystřice tvoří Roman Wróbel, Marcel Čmiel, Radek Olszar, Mariusz Wałach a Radek Neumann.

V zastupitelstvu se nám snížil věkový průměr a máme v něm sedm nových tváří. Vnímám to tak, že to bude taková noha na plyn,“ podotkl starosta Bystřice.

V patnáctičlenném zastupitelstvu jsou Marcel Čmiel, Libor Dubský, Anna Konderlová, Petr Majer, Roman Martynek, Radek Neumann, Radek Olszar, Ladislav Olšar, Radim Roszka, Věslav Szpak, Aleš Troszok, Mariusz Wałach, Daniel Worek a Roman Wróbel.

V čele Výboru pro národnostní menšiny stojí předseda Věslav Szpak, předsedkyní Kontrolního výboru je Kateřina Kotasová a Finanční výbor vede Radek Olszar.

S výsledkem prvního setkání zastupitelstva byl spokojen také Ladislav Olšar. „Možná mě jen malinko mrzí, že opozice nedostala žádnou kontrolní funkci. Jinak i z té části zastupitelstva, která je v roli opozice, nikdo neměl výhrady. Držíme palce těm, kteří mají funkce, aby z toho měli prospěch naši občané a aby se potvrdilo, že ti, kteří dostali důvěru, si ji skutečně zaslouží,“ řekl.

Komentáře