Thaiboxerce Klusové stačily tři minuty na celý turnaj, vyhrála KO

TŘINEC Na pohár do Litvy s reprezentací CMTA vyrazila se svým trenérem i Karolína Klusová z Como-3 gym Třinec. Na turnaji jasně dominovala a v seniorské kategorii vyhrála celou pyramidu KO.

Olympijská organizace IFMA pořádala v Litvě turnaj desíti států. Ve váhové kategorii do 60 kg českou reprezentaci CMTA reprezentovala Karolína Klusová. Do prvního zápasu si vylosovala soupeřku z východního bloku. Ta už reprezentovala svou zem na mistrovství světa v době, kdy Klusová ještě ani thajský box netrénovala.

Byla to výzva. Cílem bylo soupeřku zlomit a jasně v zápase dominovat. První kolo bylo vyrovnané, Klusová si soupeřku testovala. Kolo vyhrála. Ve druhém kole třinecká bojovnice spustila smršť kolen a vyhrála KO.

Do finálového zápasu Klusová dostala soupeřku z Litvy, kterou hnala dopředu obrovská touha vyhrát zlato na domácí půdě. Třinečanka se s rivalkou nepárala, koleny ji poslala do počítání. Následovala další série úderů loktem a další vítězství Klusové KO.

Pro Klusovou to byly první výhry KO v kariéře a navíc na prestižním turnaji, reprezentační akce pro ni byla skvělým testem. Prvního prosince ve Werk Areně ji čeká na světovém turnaji Enfusion souboj o profesionální titul mistra světa. V nastoupí proti bojovnici z první světové trojky, která je momentálně na druhém místě – Georgině van der Linde z Holandska.

Třinecká thaiboxerka dostala šanci probojovat se na prestižní světovou soutěž World Games. Příští rok v dubnu ji čeká nominační turnaj IFMA ve váze 57 kg v Australii, a v květnu Mistrovství světa IFMA v Dagestánu.

Komentáře