Bystřičtí si „hráli“ s budoucností

BYSTŘICE Lidé v obci dostali do schránek důležité noviny. A to přímo strategicky. Stojí v nich, jak se bude Bystřice měnit až do roku 2023. Podstatné však je, že se na plánování Bystřičtí sami podíleli. S nadsázkou by se dalo říct, že si s dokumentem společně „hráli“.

Strategický plán v obci vznikal opravdu netradičně a unikátně. Zajímavou formou se do něj zapojili jednotlivci, spolky, organizace, podnikatelé i děti. Pracovalo se s ním i na akcích. Každý mohl přidat něco svého.

Sbíraly se podněty, co by si místní přáli opravit, zjišťovalo se, kde jsou silná a slabá místa. Hlavně se to odehrávalo jednoduše. Například ve školách pomocí mapy, kam děti zapíchly špendlíky, nástěnkou přání a podobně.

„Hodily by se lavičky u ohniště v Hluchové. Mohl by se renovovat tábor u řeky Olše. Chtěl bych umělku a hokejbalové hřiště. Kabelovou televizi i v okrajových částech obce,“ to je jen stručný výběr z nástěnky přání.

Starosta Roman Wróbel na zastupitelstvu zmínil jeden fakt: „Důležité je, že tento dokument nemůže skončit v šuplíku. Strategická komise bude jeho plnění pravidelně kontrolovat. Navíc jde o otevřený dokument, takže se může dále přizpůsobovat dění v obci, regionu i globálně.“

Bystřici se na tvorbu strategie podařilo získat dotaci 2,8 milionu korun. Díky tomu si mohla na pomoc pozvat zkušené odborníky. Na fotografii je zástupce firmy BeePartner Daniel Konczyna.

Jana

Komentáře