Svou 79. placku Filip Jančík vylovil z bazénu

HRÁDEK Filip Jančík z Hrádku hájící barvy plaveckého oddílu v Třinci vyválčil bronzovou medaili na žákovském mistrovství ČR v Prostějově.

Šampionátu starších žáků v plavání se talentovaný moderní pětibojař SC Bystřice zúčastnil vůbec poprvé, protože vloni byl nemocný. A na Hané si nevedl vůbec špatně – ve všech čtyřech disciplínách (50 m, 100 m, 200 m a 400 m volným způsobem) překonal své dosavadní rekordy.

„Na dvoustovce jsem byl osmý, na výsledky čtyřstovky jsem se raději ani nedíval. Na stovce jsem byl čtvrtý, což mě pořádně naštvalo a na padesátce jsem získal bronz,“ prozradil Filip Jančík a dodal: „Na to, že soupeři se věnují pouze plavání a na rozdíl ode mě trénují dvoufázově, to nebyly špatné výsledky.“

Na to, že soupeři se věnují pouze plavání a na rozdíl ode mě trénují dvoufázově, to nebyly špatné výsledky.

Nadaný svěřenec trenéra Iva Konvičky zdůraznil, že do Prostějova si jel pro medaili. „V tabulkách jsem byl v celkovém pořadí pátý na padesát i na sto metrů. Na medaili jsem si věřil, v obou disciplínách jsem si zlepšil umístění. Na mistrovství v plavání ještě možná vyrazím, ale dokud mi půjde pětiboj, tak zůstanu u něho,“ zdůraznil závodník SC Bystřice.

Filip Jančík má ve svém pokoji skvostnou sbírku svých trofejí. „Medailí mám 79, pohárů 28. Nejvíce si cením trofejí z MČR v moderním pětiboji – dvou prvenství a jednoho bronzu,“ prozradil talentovaný sportovec.


Roman

Komentáře