„Čas přistižen při činu“ je pokřtěn

MOSTY U JABLUNKOVA Jan Kufa Kičeřok ve své rodné obci za doprovodu gorolské muziky, významných hostů a nebývale velkého počtu fotografů z bývalého Československa symbolicky pokřtil svou novou knihu pojmenovanou „Čas přistižen při činu“.

Křest se konal minulý týden v informačním centru Gotic. Tématem knihy jsou fotografie člověka, který žil v beskydských horách a vesnicích. Fotografická publikace je doplněna o autorovy myšlenky.

– Mějme úctu k našim předkům, kteří museli okusit různých příkoří, nedostatků, nesnází, ale žili s myšlenkou, že pokud všechno překonají, další generace už nebude prožívat tak lopotný život jako oni sami. Dělali vše proto, a já si myslím, že se jim to povedlo – přemýšlí Jan Kufa Kičeřok a dodává: Zkusme v tom pokračovat i my a veďme mladší generace k pokoře, úctě k přírodě, ke všemu, co tu kdo kdy vytvořil dobrého a hlavně ke sblížení člověka s člověkem.Vydání knihy bylo možné nejen díky „klasické“ podpoře sponzorů a obce Mosty u Jablunkova, ale i za pomocí moderních komunikačních tras. Na internetu byla totiž vyhlášena sbírka na vydání a s pomocí Startappu se podařilo vybrat požadovaný zbytek peněz.

Část fotografií z nové publikace Jana Kufy, který se letos dožívá významného životního jubilea, je vystavena v dřevěnce Gotic-u do 26. července, kde lze zmíněnou knihu i koupit.

Pavel Zubek

 

Komentáře