Českotěšínští hasiči řešili šestimetrového hada a probodnutý prst

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ČESKÝ TĚŠÍN Jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Českém Těšíně (směna C) měla v pondělí odpoledne opravdu nevšední štěstí na hned dva výjimečné zásahy, které by se dalo popsat jako „hadí“ a „vidličkový“.

Českotěšínští profesionální hasiči nejprve vyjeli k Olze v ulici Na Olšinách. Ta na ně již čekala hlídka Městské policie Český Těšín, které byl telefonicky ohlášen nález velkého hada na kraji řeky. – Šlo o nádhernou krajtu mřížkovanou (Malayopython reticulatus) o odhadované délce až šesti metrů a hmotnosti přes 50 kilogramů, pro zasahující hasiče už, naštěstí, mrtvou – uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hasiči vytáhli hadí tělo – dosud pružné, ohebné, a ještě bez vnějších známek rozkladu a poškození – z koryta Olzy (u kanalizačních výpustí dešťové vody) a položili v plastovém pytli do vozidla městské policie. Hlídka MP pak převezla hada na veterinární kliniku v Českém Těšíně na pitvu. V úterý ráno ještě nebylo známo, jak se cizokrajný tvor do řeky dostal a jak zahynul.

Po vyřešení „hadího“ případu byli českotěšínští profesionální hasiči prakticky ihned zavoláni na pomoc týmu ZZS MSK na opačnou část Českého Těšína do Dělnické ulice, asi šest kilometrů od ulice Na Olšinách. Žena v nejlepších letech si tam totiž při napichování špekáčku na opékací vidlici mistrně probodla ukazováček své levé ruky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Převoz do nemocnice by byl pro ženu s probodnutým prstem velkou opékací vidličkou značně komplikovaný, vidlice bránila i samotnému ošetření. Hasiči proto pomocí pákových nůžek rychle odstřihli co největší část vidlice s dřevěnou rukojetí tak, aby ošetření a převoz byl pohodlný jak pro posádku záchranné služby, tak pro zraněnou ženu. – Žena seděla při našem příjezdu tiše v sanitce, a brala to statečně. Po odstřižení vidlice se zcela uklidnila – poznamenal velitel hasičského zásahu.

Foto: TZ

Komentáře