TŘINEC Minulý víkend v Třinci proběhla výstava drobného zvířectva. Pořadatelem akce byla ZO Českého svazu chovatelů v Třinci.

Počasí přálo, a tak zájem o výstavu ze strany veřejnosti byl velký. Dorazili nejen chovatelé a odborníci, ale i celé rodiny, které chtěly příjemně strávit den a ukázat svým potomkům drůbež, králíky a další zvířata.

Páteční dopoledne jsme již tradičně zorganizovali pro školy a školky. Děti si prohlédly králíky, slepice, husy, kachny, exotické ptactvo, mohly se o těchto zvířatech dozvědět něco zajímavého,“ sdělil Pavel Bogacz, hlavní organizátor celé výstavy.

Součástí výstavy byla i chutná kuchyně.

Během výstavy delegovaní členové svazu posuzovali kvalitu drůbeže, vodní drůbeže a králíky. Nejlepší kusy dostaly čestné ceny.

„Pandemie koronaviru ovlivnila i naši výstavu. Po loňských zkušenostech, kdy se výstavy rušily, se hodně chovatelů rozhodlo neregistrovat svoje zvířata z obavy, že je nebudou mít kde vystavovat. I přes to jsme se rozhodli do toho jít, i když mnohé klece zejí prázdnotou. Jsme rádi, že jsme se tak učinili, protože zájem o výstavu je obrovský, do dnešního dne naši výstavu vidělo víc jak dva tisíce návštěvníků,“ těšil se zájmu ze strany veřejnosti Bogacz.

Komentáře