Chtěl podplatit cizineckou policií 20 euro

MOSTY U JABLUNKOVA V pondělí, v souvislosti s kontrolou volného pohybu osob na území ČR, policisté cizinecké policie na hraničním přechodu v Mostech u Jablunkova kontrolovali vozidla přijíždějící ze Slovenska. Hodinu po půlnoci zastavili vozidlo Mercedes s rumunskou registrační značkou a nestačili se divit.

Osádka kontrolovaného Mercedesu předložila doklady totožnosti a uvedla, že jede do Dánska nakupovat automobily. Při navrácení dokladů policisté zjistili, že se v autě nachází ještě další osoba. Jednalo se o 36letého muže, který měl u sebe pouze doklad totožnosti a ofocenou první stranu řidičského průkazu. Muži zákona cizinci sdělili, že dál nesmí jet, jelikož nesplňuje důvodný účel pro tranzit přes Českou republiku, když si má údajně jet pro vozidlo a nemá platný řidičský průkaz. Při projednávání celé věci měl cizinec nabídnout policistům úplatek ve výši 20 Euro a to s cílem pokračovat v cestě do Dánska – popsala událost policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Policisté úplatek jednoznačně odmítli, muže zadrželi a skončil v policejní cele. Policejní
komisař z Frýdku-Místku cizince obvinil ze zločinu podplácení a podal podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Soud však rozhodl jinak – obviněného cizince, kterému hrozí odnětí svobody až do výše šesti let, propustil na svobodu.

Komentáře