Chystá se vrchol letošní výstavní sezóny

TŘINEC Tři výrazní výtvarníci a vizuální umělci se představí v Galerii města Třince už ve čtvrtek 3. září od 18 hod. Michal Cimala, Jan Kaláb a Jakub Nepraš jsou součástí kolektivu působícího v pražské Trafo Gallery. Jejich díla jsou vyhledávána nejen v České republice, ale také v zahraničí. Tato společná výstava je jedním z vrcholů letošní nestandardní výstavní sezóny v Třinci.

Podzimní část letošní výstavní sezóny bude velmi bohatá a to i díky nové výstavě. Michal Cimala, Jan Kaláb a Jakub Nepraš jsou spoluzakladatelé Trafo Gallery, která je na tuzemské umělecké mapě prestižní adresou, a že výstava nese název Trafačka 4 Třinec mě osobně velmi těší – říká kurátorka Galerie města Třince, Katarína Klusová.

Nejznámějším z trojice vystavujících je pravděpodobně Jan Kaláb, který je jedním z průkopníků graffiti v Česku. Jeho realizace ve veřejném prostoru jsou k vidění po celém světě a aktuálně je jedním z deseti českých umělců, které bude dražit světozámá londýnský aukční síň Sothesby’s.

Michal Cimala je známý jako sochař, malíř designér, šperkař a hudebník, který vynalézá vlastní hudební nástroje. Na tvorbě Jakuba Nepraše je nepřehlédnutelná jeho schopnost kombinovat sochy a videoprojekce. Společná výstava představí Neprašovy videoskulptury a jednu velkoformátovou projekci babylónských mikrosvětů, Kalábovy amorfní barevné obrazy dokonalých tvarů a pestrý výběr soch surreálných hlav a obrazů z městského prostředí Michala Cimaly.

Výstava, kterou pro Galerii města Třince připravuje Blanka Čermáková, ředitelka Trafo Gallery, potrvá do 30. září.

 

Komentáře