Chystali se na zimní nocování venku s hudbou a tancem

BUKOVEC „Nejhorší to bylo usnout v mínus 27 stupních,“ říká Bohumír Boruta zvaný Boban z Českého klubu turistů na zahájení zimní tábornické sezony v Bukovci.

To se sice turisté a trampové neukládali venku do spacáků, ale odstartovali sezonu posezením a někteří i tancem s třineckou country kapelou Drnkalisti. I když nadšenců, kteří v zimě jezdí tábořit venku ubývá, stále ještě existují.

Vladimír Boruta zvaný Boban (vpravo).

„Bylo to někdy v osmdesátých letech, kdy tak strašně mrzlo. Ani péřové spacáky ještě nebyly, ale vydrželi jsme to. Vzali jsme si pod sebe nafukovací matrace, ale ty stejně do rána splaskly. Nevydržely ten mráz,“ vzpomínal sedmapadesátiletý Boruta, původem z Bystřice.

Na letošní zimu mají zimní táborníci naplánovaných asi 40 akcí. Ustelou si na různých místech Beskyd. Tvrdí, že v průměru nocují venku při teplotě mínus patnáct.

Sólo pro pány.

„Jezdívali jsme tábořit i na zimní olympiády. Nikdy nezapomenu, jak v roce 2006 Katka Neumannová vyhrála zlato. Byly jsme přímo u cíle. Když pak v Turíně stála na stupínku vítězů, pustili jen nějakou znělku. Kolega proto vzal trubku a zahrál naší medailistce českou hymnu. Volala média až od nás, a ptala se, kdo to byl,“ líčí zážitky Boruta.

Komentáře