Nejen červená a bílá. Oceláři vyznávají i černou a šedou

TŘINEC Doposud hrávali v červených či červenobílých dresech. Proti Pardubicím hokejoví Oceláři vyjeli na led v černém.

„Z kabiny Ocelářů dlouhodobě zaznívalo, že když se utkáváme s kluby nastupujícími ve stejné barvě dresu jako my, tedy v bílé a červené, hráčům, kteří mnohdy využívají periferní vidění, to dělá problémy ve hře. A to zejména v rychlosti, která je patrná už z první řady hlediště. První takové úvahy zaznívaly po zápasech s pražskou Slávií, letos vygradovaly po domácím utkání s Olomoucí. Objevily se úvahy, jakým způsobem dresy odlišit,“ vysvětlil tiskový mluvčí Ocelářů Radim Sajbot.

Třinecký klub se rozhodl pro třetí, alternativní sadu dresů, kterou hodlá využívat dlouhodobě. „V černé budeme hrát proti celkům nastupujícím v bílo-červené sadě dresů. Rozhodovali jsme se mezi dvěma barvami. Málokdo ví, že v extraligovém logo manuálu zaznamenávajícím klubové barvy nemáme pouze dominantní bílou a červenou, ale také černou a šedou,“ prozradil Sajbot.

Málokdo ví, že V  extraligovém logo manuálu zaznamenávajícím klubové barvy nemáme pouze dominantní bílou a červenou, ale také černou a šedou.

V šedých dresech Oceláři nastoupili vloni proti Spartě během kampaně Movember, dva roky zpátky při stejné příležitosti hráli v růžové sadě dresů. „Nová černá sada dresů, která se nám jevila jako dominantnější, naprosto přesně splňuje naší představu, jak by měl alternativní dres vypadat. Z reakcí fanoušků na sociálních sítích vyplývá, že se jim naše nové dresy líbí,“ podotkl Sajbot.

Příznivci Ocelářů mají o černé dresy zájem, v dohledné době by se měly objevit ve fanshopu. Třinečtí hokejisté pokřtili černé dresy vítězstvím, Pardubice porazili po samostatných nájezdech – v sedmé sérii rozhodl Martin Růžička. „Je to moc příjemná změna, takové zpestření. Nové dresy jsou pěkné, líbí se nám zejména čísla a jmenovky,“ řekl nejlepší hráč utkání David Cienciala a dodal: „Bude to teď lepší, protože když hrajeme s Pardubicemi nebo Olomoucí, periferně vidíme červenou barvu.“

HC OCELÁŘI TŘINEC – HC DYNAMO PARDUBICE 3:2

BRANKY A NAHRÁVKY: 5. Růžička (Mikulík, Rákos), 25. Cienciala (Petružálek, Polanský), rozh. naj. Růžička – 31. J. Sýkora (S. Treille), 56. Cardwell (Trončinský). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Ganger, Hanzlík. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 4 216. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1 – 0:0.

TŘINEC: Hrubec – Doudera, Musil, Linhart, Jank, Kovář, Adámek – Rákos, Marcinko, Růžička – Petružálek, Mikulík, Cienciala – Adamský, Polanský, Irgl – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Kofroň.

PARDUBICE: Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Panna – Perret, D. Tomášek, S. Treille – J. Sýkora, Dušek, Beran – M. Kaut, Poulíček, Vondráček.

Komentáře