Moderní pětibojař Jančík: za své úspěchy vděčím rodičům i dřině

HRÁDEK Skvostnou sezonu prožil moderní pětibojař SC Bystřice Filip Jančík – úřadující mistr ČR do 15 let. Nadaný sportovec z Hrádku ve své věkové kategorii U 15 nepoznal pachuť porážky, všechny závody vyhrál.

Jedním z úspěchů, kterého si jistě velmi ceníš, je titul z republikového šampionátu v Plzni.

Na mistrovství republiky jsem si zlepšil osobní rekord v plavání o téměř tři vteřiny. Střelba mi moc nešla, na všech závodech jsem byl takový průměrný, na republice jsem nastřílel 146. Díky výbornému plavání jsem se posunul na druhé místo za kluka, který měl před během asi desetisekundový náskok. V prvním kole jsem ho nestáhl, ve druhém jsem do toho šlápl a doběhl asi o sto padesát metrů před ním. Zároveň jsem si vylepšil osobní rekord o deset vteřin.

Čemu vděčíš za své letošní úspěchy?

Trénoval jsem více než kdykoliv předtím, pětkrát a někdy i šestkrát týdně. Dva týdny před mistrovstvím republiky jsem trénoval opravdu hodně, zejména plavání. Plaval jsem nejen odpoledne, ale také ráno před školou, od čtvrt na sedm do čtvrt na osm.

Jsi v deváté třídě, čekají tě přijímačky na střední školu. Kam se budeš hlásit?

Na soukromou obchodní akademii do Třince. Školu mi doporučil jeden známý mých rodičů, vzdělává se v ní řada třineckých sportovců. I nadále budu závodit za Bystřici. V oddíle máme skvělý kolektiv, výborné trenéry a především úspěšného Marka Grycze, který je naším vzorem.

Věnuješ se už i zbylým dvěma disciplínám, šermu a jízdě na koni?

Na koni zatím nejezdím. Myslím si, že s tím nebudu mít žádný větší problém. A pokud jsem o šerm, tomu se už věnuji a docela mi jde. Za nejnáročnější disciplínu považuji střelbu, mou oblíbenou disciplínou je plavání.

Chceš s moderním pětibojem spojit i svou další budoucnost?

Na moderní pětiboj jsem přešel poté, co jsem skončil s běžeckým lyžováním. V šesté sedmé třídě jsem se hodně trápil, pětiboj mě vůbec nebavil, nechtělo se mi trénovat. Rodiče mi říkali, ať vydržím, že mě to časem přejde. Měli pravdu a za to jim jsem vděčný. Dnes je všechno úplně jinak, tréninky i závody mě hrozně moc baví. Pětiboj mám moc rád.

Roman

 

 

 

Komentáře