Na soudu je bomba! Parta z Třinecka chtěla chránit kamaráda

Ilustrační foto

TŘINECKO Tři lidé, z nichž dva jsou ve věku, kdy by už mohli mít rozum, nahlásili policii, že v budově Okresního soudu v Čadci vybuchne bomba.

„Policistovi hlas v telefonu sdělil, že informaci získal od svého známého, kterého nechce jmenovat a hovor ukončil. Neprodleně jsme tedy kontaktovali kolegy ze Slovenska, kteří se ihned pustili do bezpečnostních opatření a evakuovali celou budovu soudu v Čadci,“ poznamenala policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Dodala, že po prohlídce budovy a přilehlého okolí s nasazením většího počtu policistů se ale oznámené skutečnosti nepotvrdily.

Analýza anonymního hovoru ukázala, že volání pocházelo z oblasti Třinecka. Díky maximálnímu nasazení se třineckým kriminalistům podařilo ještě téhož zadržet tři podezřelé.

Dva muže ve věku osmnáct a devětatřicet let a jednu šestadvacetiletou ženu. „Prokázali jsme jim, že úmyslně rozšířili nepravdivou zprávu, čímž se dopustili přečinu šíření poplašné zprávy. Motivem jejich protiprávního jednání mělo být přerušení soudního přelíčení jednoho z jejich kamarádů,“ upřesnila Bělunková.

Všichni tři podezřelí skončili do 48 hodin u Okresní soudu ve Frýdku-Místku s návrhem na potrestání.

Jana

Komentáře