Činel Cup: Hokejoví veteráni z Třince skončili poslední

TŘINEC Tým Old Boys Liptovský Mikuláš se stal vítězem šestého ročníku Činel Cupu – Memoriálu Romana Ciencialy. Pořádající oddíl Old Boys Třinec obsadil poslední, tedy šestou příčku.

Hokejoví veteráni si to rozdali o víkendu v obou Werk Arenách. „Musím sportovně uznat , že týmy byly lepší a kvalitnější. Hodně nám chyběly opory týmu buď kvůli zranění nebo časové vytíženosti jako Jan Peterek, Petr Zajonc nebo Dušan Adamčík,“ posteskl si Radek Jůva z Old Boys Třinec.

Ve svém úvodním vystoupení Třinečtí prohráli s Martinem 3:4 po samostatných nájezdech. Ve druhém klání se museli sklonit před nováčkem turnaje, celkem Old Boys Dubnica 4:7. Zajímavostí je skutečnost, že téměř všichni hráči Dubnice v předešlých letech okusili nejvyšší slovenskou nebo českou soutěž. V duelu o konečné páté místo třinečtí hokejisté nestačili na Vyškov, podlehli mu 2:3.

Vítězem turnaje se stal tým Old Boys Liptovský Mikuláš (v sestavě s bývalými ligovými hráči René Školiakem a Jánem Plevou), v boji o prvenství přemohl Dubnici 4:3. V boji o třetí místo uspěli veteráni z Vítkovic, Martin pokořili po samostatných nájezdech 5:4:

Nejlepším bráncem turnaje se stal Aleš Křetinský z HC Vyškov, cenu pro nejlepšího útočníka převzal Dalibor Sochorek z Vítkovic, ocenění po nejlepšího brankáře získal Milan Plavecký z Martina, střelcům kraloval Tibor Koniar z Liptovského Mikuláše a konečně nejužitečnějším hráčem byl Anton Lezo z Dubnice. Nejstarším účastníkem turnaje byl Vincent Školiak z Liptovského Mikuláše, který příští rok oslaví 70 let.

Komentáře