Cizinecká policie chytala uprchlíky

CHOTĚBUZ Poblíž česko-polského hraničního přechodu v Chotěbuzi z kamionu náhle vyskočili čtyři muži tmavší pleti. Cizinecká policie nelenila, uprchlíky chytila a umístila do Zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách.

V pondělí po poledni bylo policistům oznámeno, že z kamionu, který řídil cizí státní příslušník, po zastavení poblíž státní hranice mezi Českou a Polskou republikou v Chotěbuzi, náhle vyskočilo několik osob.

Policisté z oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort odboru cizinecké policie na informaci okamžitě zareagovali. O pár kilometrů dál od Chotěbuzi, v okrajové části Českého Těšína, ve velmi krátké době od oznámení již registrovali pohyb čtyř mužů tmavší pleti. Tyto osoby zajistili a začal standardní proces identifikace a dalších úkonů nezbytně nutných pro zjištění jejich oprávněnosti vstupu a pobytu na území naší republiky, kam přijeli dle dosud zjištěných informací vskutku v návěsu kamionu. Když řidič zastavil, po poškození plachty z něj vystoupili a odešli směrem do našeho vnitrozemí – uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Policisté kromě jiného po ověření předložených dokumentů od zajištěných osob, dále vytěžení příslušných informačních systémů a po identifikačních procesech zjistili, že muži by měli být ve věku 18 až 28 let ze středoasijské země a na území České republiky vstoupili neoprávněně. Čtveřice mužů byla umístěna do Zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách, kde jsou v režimu zajištění dle zákona o pobytu cizinců.

 

Komentáře