Cyklista přeletěl přes řidítka, musel pro něj vrtulník

KOMORNÍ LHOTKA Cyklista ve středním věku včera v podvečer při sjezdu nerovné lesní cesty u Komorní Lhotky přeletěl přes řídítka, při dopadu se těžce zranil a upadl do bezvědomí.

Nehodu, která se udála poblíž Komorní Lhotky, nahlásil horským záchranářům dispečink Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje. – Vyrazili jsme z našich stanic na Javorovém a ve Frýdlantu nad Ostravicí s vědomím, že se jedná o vcelku špatně přístupné místo. Nakonec se nám ale terénním vozem podařilo dojet přímo ke zraněnému, který už byl při vědomí a komunikoval – uvedl k výjezdu Marcel Svoboda, zasahující člen Horské služby Beskydy.

Cyklista byl pádem potlučený, ale jako nejzávažnější zranění se podle všech příznaků a silných bolestí jevil těžký úraz v oblasti pánve. – Nasadil jsem mu krční límec a zafixoval do vakuové matrace. Kolega zatím přivezl posádku sanitního vozu Rychlé zdravotnické pomoci. Ti si pacienta převzali a pokračovali v ošetření – Svoboda.

Následně byl zraněný cyklista převezen k vrtulníku leteckých záchranářů z Ostravy, který kvůli terénu mohl přistát až na louce vzdálené zhruba dva kilometry od místa nehody. Poté byl cyklista, který si okolnosti nehody vůbec nepamatoval, transportován vrtulníkem do nemocnice.

Foto: HS Beskydy

 

Komentáře