Vrtulník musel k nehodě do Jablunkova

JABLUNKOV Včera odpoledne pětadvacetiletý muž spadl z několikametrové výšky, když mu podjel žebřík, z něhož natíral střechu. Poranil si mozek i páteř a musel k němu vrtulník.

Včera, tedy ve středu 12. srpna, zasahovala zdravotnická záchranná služba u případu, kdy došlo k pádu člověka z výšky. Událost byla operátorům ZZS nahlášena před sedmnáctou hodinou z Jablunkova. Na pomoc vyjel tým rychlé zdravotnické pomoci a vzlétli záchranáři Letecké záchranné služby z Ostravy.

Muž, kterému podjel žebřík, když natíral střechu a spadl z několikametrové výšky, byl v době zásahu zdravotníků při vědomí, jevil však známky poranění mozku. Zasahující lékař u něj dále zjistil zranění v oblasti páteře, horní a dolní končetiny. Pacient byl zajištěn krčním límcem, uložen do celotělové podtlakové matrace, posádky zahájily podávání léků a infusních roztoků – uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl muž vrtulníkem transportován do Fakultní nemocnice Ostrava a předán na tamním urgentním příjmu.

Foto: TZ

Komentáře