Dálnice ze Svrčinovce do Čadce je již v provozu

    SVRČINOVEC, ČADCA (SR) Těsně před Vánocemi se obyvatelé Čadce dočkali otevření nového, téměř šest kilometrů dlouhého úseku dálnice D3, který je z velké části obchvatem Čadce. Tah mezi Třincem a Žilinou se tak zkrátil a zrychlil, což jistě potěší i řidiče z našeho regionu.

    V kolonách před Čadci si své odstáli snad všichni řidiči od Třince po Mosty u Jablunkova, kteří po I/11 jeli ve směru na Žilinu. Zlým dnům naštěstí nastal konec. Národná diáľničná spoločnosť (NDS) 22. prosince otevřela 5 673 metrů dlouhý úsek dálnice D3 mezi Svrčinovcem a Bukovem. Zpřístupněný úsek, jehož stavba si vyžádala 239 milionů Eur bez DPH (přes 6 miliard korun), je z velké části obchvatem Čadce.

    Stavba obchvatu Čadce začala na sklonku roku 2016. Dálnice, kterou lemuje  přes 11 kilometrů protihlukových stěn, vede po úbočích svahů, které v některých částech dosahují sklonu více než 25 stupňů. Najdeme na ní dvě mimoúrovňové křižovatky a 19 mostů, přičemž ten nejdelší má 832 metrů (mosty tvoří 43 procent celkové trasy). Obchvat stavělo sdružení firem Strabag, Porr a Hochtief, pracovalo na něm 649 zaměstnanců.

    Foto: Národná diáľničná spoločnosť/Martin Červeňanský

    Komentáře