Darováním krve pomůžeš druhým

    TŘINEC Personál Nemocnice Třinec se po pauze, způsobené epidemiologickou situací, vrací k hromadnému zaměstnaneckému darování krve. Pomáhá tak na vlastním oddělení doplňovat zásoby vzácné tekutiny, které je v současné době nedostatek.

    Hematologicko-transfúzní oddělení třinecké nemocnice rozšiřuje odběrové dny a přivítá každého dárce, který se rozhodne přijít darovat krev. Tato událost třineckých zdravotníků může být velkou motivací pro ostatní pracovní kolektivy nebo i jednotlivce. Přihlásit se lze v pracovní dny na tel. čísle 558 325 175 od 7 do 14 hod. Pracovnice oddělení nejdříve provedou se zájemcem krátký pohovor, a pokud bude vhodný pro dárcovství krve, bude s ním domluven termín odběru.

    Nařízená karanténní opatření se v ČR nevztahují na činnost zařízení transfuzní služby a darovat krev je přes veškerá epidemiologická opatření žádoucí. Dárci krve jsou při odběrech chráněni a hematologicko-transfúzní oddělení v souvislosti s pandemií COVID-19 zavedlo řadu bezpečnostních opatření s cílem zabránit možnosti vzájemného přenosu infekce mezi dárci a personálem – sdělila mluvčí třinecké nemocnice Irena Sikorová Nožková

    Každý člověk se může ocitnout v situaci, kdy bude jeho život záviset na pomoci druhých. A proto neváhejte a přijďte darovat krev.

    Komentáře