Třinec musí stabilizovat břeh Olzy

TŘINEC V současné době probíhají stavební práce na zajištění upadajícího břehu Olzy  u dřevomodelárny, které vyjdou na 2,5 milionu korun. V nadcházejících letech město čekají podobné zásahy znovu podél toku Líštnice.

Po několik let každý, kdo v Třinci procházel či projížděl ulici Olšovou, si zejména naproti dřevomodelárny kladl otázku – Kdy s tím začnou něco dělat, vždyť je to na spadnutí -. Stav břehového svahu byl natolik v havarijním stavu, že sesuv silnice do toku Olzy byl velmi reálno vidinou (viz. fotogalerie).

Nyní, a chtělo by se dodat – konečně, probíhají v inkriminovaném úseku stavební práce, který upadající svah zajistí. Příští rok, dle slov primátorky Třince Věry Palkovské, má město ve svém rozpočtu vyčleněny finanční prostředky ve výši 14 milionů korun na stabilizaci břehu Líštnice v Dolní Líštné. Doposud, od 2018 roku, stabilizace břehů Líštnice si vyžádala  zhruba 13 miliónů korun.

V roce 2022 čeká město pro změnu znovu zpevňování upadajících břehů Olzy v Lyžbicích, kde jsou na několika místech svahy v havarijním stavu, a eroze ohrožuje přilehlé komunikace. – Když všechny tyto investiční akce posčítáme, do roku 2023 investuje město do zpevnění a stabilizování břehových svahů město částku přesahující 50 milionů korun – shrnula primátorka.

Foto: město Třinec (úvodní foto), Danuta Mauritzová (fotogalerie)

 

Komentáře